ITZY ve TXT ortak 5 özelliği Hakkında 2021

ITZY ve TXT sadece ortak üye sayısına sahip değiller, aynı zamanda 2019’da çıkış yapan gruplar arasında da öne çıktılar. Başarıları öyle ki “Grand Slam Rookies” unvanını kazandılar, ama bundan bahsetmeyeceğiz. sen başka bir şey hakkında.. Bu erkek ve kadın grubunun neler paylaştığını öğrenin.

ITZY ve TXT’nin paylaştığı 5 şey

1. Çıkış tarihiniz

Her iki grubun da 2019’da çıkış yapmasını bekliyorduk, ancak bir aydan kısa bir süre arayla yaptılar. ITZY 12 Şubat’ta It’z Different adlı single albümü ile çıkış yaparken , TXT bunu 4 Mart’ta mini albümleri The Dream Chapter: Star ile yapacaktı .

2. Şarkılarının temaları

ITZY ve TXT arasındaki bir diğer benzerlik de çıkış şarkılarında ele aldıkları tema. In Dalla Dalla , Itzy ‘dalla’ ‘farklı’ Kore kelimesi olmak üzere her kişinin benzersiz kılan özellikleri üzerinde duruluyor.

ÖNERİLEN: İTZY’nin Lideri Kim? Hwang Yeji Hakkında 6 Gerçek

Öte yandan, Crown Korece adı ‘Boynuzların kafamdan çıktığı gün’ anlamına gelen TXT’s , başındaki boynuzları taç olarak görmeye karar veren bir çocuğun hikayesine odaklanıyor.

“Başımdaki boynuzlar
Ama onları seviyorum
Sen benim tacım oldun”

Sonunda, her iki şarkı da aynı mesajı vermeye çalışıyor: eleştiriden bağımsız olarak farklılıklarımızla gurur duymak.

3. Tacın sembolizmi

TXT söz konusu olduğunda, çıkış şarkılarının adı Crown (İspanyolca’da Corona) olduğundan bu biraz açık olsa da, ITZY’deki tacın sembolizmi biraz daha incelikli olabilir.

Ancak Dalla Dalla , Icy ve Wannabe şarkılarının MV’lerinin sonunda üyelerin ellerini taç gibi başlarına koyarak nasıl bir jest yaptığını görebilirsiniz.

4. Sunbaenimlerinden farklıdırlar

Bu gruplar BTS ve TWICE’dan sonra çıkış yaptıklarından, birçok kişi benzer müzikal konseptlere ve tarzlara sahip olacaklarını düşündü. Sürpriz, TXT ve ITZY’nin ilk çıkışlarında kendilerini tamamen farklı bir şekilde sundukları zaman gelecekti.

TWICE sevimli bir konseptle tanınırken, ITZY konseptleri için girl ezmeyi seçti . Öte yandan BTS, daha koyu temalara odaklanan hip-hop odaklı bir sese sahip ve şimdiye kadar TXT, iyimser ve masum bir tarz sergiledi.

5. Grand Slam Rookies’in fahri unvanı

Bu gruplar arasındaki son benzerlik, Ocak 2020’de “Grand Slam Rookies” unvanını almalarıdır. Bu, Kore’de ilk beş ödülde “Yılın Çaylağı” ödülünü kazanan çaylak gruplara verilir; MelOn Müzik Ödülleri (MMA), Mnet Asya Müzik Ödülleri (MAMA), Altın Disk Ödülleri (GDA), Seul Müzik Ödülleri (SMA) ve GAON Chart Müzik Ödülleri. 🏆