Hyunjin Gruptan Atıldı Mı, Hyunjin Olayı 2021

Hyunjin gruptan atıldı mı: Bu ayın başlarında, Stray Kids’ Hyunjin okulda zorbalık yapmakla suçlandı. Rapçi daha sonra resmi bir açıklama yaptı. Hyunjin’e ne oldu?

Stray Kids’ Hyunjin, bir dizi iddia edilen okul arkadaşının onu zorbalıkla suçlamak için bir araya gelmesinden sonra kendini ateş altında buldu. Diğer birçok K-pop ünlüsü de bu tür iddialarla karşı karşıya kaldığından, bu Güney Kore’deki en nadir haber değil. Okulda zorbalık, diğer ülkelerde olduğu gibi Güney Kore’de de yaygın bir sorundur, bu nedenle birçok eğlence programı ve kdrama konuya daha fazla ışık tutmayı amaçlıyor ( True Beauty, Itaewon Class ). İşte Hyunjin ve JYP’nin açıklamasına olanlar.

Hyunjin’e ne oldu? Hyunjin Stray Kids’ten ayrılacak mı?

Daha önce, Hyunjin’in yönetim ajansı JYP Entertainment, olası bir kurbandan haber alınca bu iddiaları kesinlikle reddetmişti. O zamandan beri birçok sınıf arkadaşı Hyunjin ile olan olaylarını paylaşmak için sosyal medyaya yürüdü. Kurbanlardan biri anonim olarak Hyunjin ile ikinci yılında Seongnae Ortaokuluna gittiğini ve burada intiharı düşünecek kadar zorbalığa maruz kaldığını yazdı. Geçmişte yaşadığı travma nedeniyle normal günlük hayatını sürdürmekte zorlandığını da sözlerine ekledi.

Zorbalık olaylarından birini ayrıntılı olarak anlatmış, “Futbol maçında blok yapmadığım için kampüste beni dövdü. Boyumdan dolayı bana küfretti ve üzerime saldırdı. Kaybeden oldum çünkü Futbol topunu engelleyemedim.Adım şaka oldu.Grup sohbetinde ‘____ (kurban olduğu iddia edilen isim) misin? Neden onun gibi davranıyorsun?’ gibi şeyler yazardı. Arkadaşlarıyla şakalaşmak için adımı kullanırdı.Grup sohbet odası hakkında hiçbir şey yapamadım ve bu beni daha da derin bir depresyona soktu.O kadar korktum ki bir noktada gruba girmeyi bıraktım. sohbet odası.”

Yukarıdaki olaylarla ilgili herhangi bir somut kanıtı veya fiziksel kanıtı olmadığını, ancak yeterli kanıt teşkil eden tanıklardan tanıklıklar topladığını ortaya koydu. Bunu, kendisinin ve teorisini destekleyen iki arkadaşının KakaoTalk mesajlarının 3 ekran görüntüsü ile takip etti. KoreaBoo’ya göre, aşağıdaki sohbetin İngilizce çevirisidir –

Arkadaş: “Kütüphaneye giderken evine uğraman gerektiğini söyledin ben de seni apartmanın koridorunda bekledim”

Arkadaş: “Giderken annene onu sevdiğini söyledin ve kapattın. arkandaki kapı”

İddiası kurban: “Evet”

Arkadaş: “O an annene neden seni seviyorum dediğini sordum. Zor bir dönemden geçtiğin için olduğunu söyledin. Ne zaman öleceğini bilmediğini düşünüp durdun, bu yüzden ona sık sık söyledin”

Mağdur iddiası: “Haklısın. O zamanlar çok zordu”

Arkadaş: “ O zamanlar beni gerçekten üzdü mü bilmiyorum ama anısı çok canlı ve aynen eskisi gibi hatırlıyorum…”

Mağdur iddiası: “Zorbalığa maruz kaldığım zaman”

Mağdur iddiası: “Hatırlıyor musunuz”

İddiası: “Aynı sınıftan hiç arkadaşım yok”

Sınıf arkadaşı: “Zorbalığı hatırlamıyorum ama var sana küfrettiğini ve seninle aynı isme sahip tüm erkek sınıf arkadaşlarıyla dalga geçtiğini hatırla”

Sınıf arkadaşı: “Erkek sınıf arkadaşlarının tepkilerini hatırlıyorum”

Sınıf arkadaşı: “Kızmadılar ama her şeyi inkar ettiler… bu arada Hwang Hyunjin çıldırıyordu”

Cumartesi günü, JYP Entertainment sonunda Hyunjin’in açıklaması şeklinde sessizliklerini bozdu. Açıklamada, Hyunjin’in kendini yansıtmanın bir yolu olarak bir ünlü olarak tüm faaliyetlerini durduracağı belirtildi. JYP ayrıca Hyunjin’in o zamandan beri suçlayanla şahsen özür dilemek için bir araya geldiğini açıkladı. Basitçe söylemek gerekirse, Hyunjin geçici olarak işten uzaklaştırıldı ama Stray Kids’i bırakmayacak. Ardından Hyunjin de geçmiş eylemleri hakkında temize çıktı ve Instagram’da uzun ve el yazısıyla özür diledi.