Counter Strike Çekim Teknikleri

Counter Strike Çekim Teknikleri: Global Offensive dahil FPS oyunlarında, oyunu büyük ölçüde kolaylaştırabilecek, doğruluğunuzu artırabilecek ve reflekslerinizi keskinleştirebilecek çeşitli teknikler kullanabilirsiniz. Aşağıda becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olabilecek bilgileri bulabilirsiniz

Dokunulduğunda

Çok fazla pratik, sabit eller ve özdenetim gerektiren bir teknik. Dokunma genellikle daha uzun bir mesafeden kullanılır ve oyuncunun aynı anda ateş etmesine ve hareket halinde kalmasına izin verir. Bu tekniği kullanırken, atışlar tek tek veya art arda en fazla iki mermi yapılır ve ardından silahın geri tepmesini durdurmanıza izin veren kısa bir mola verilir. Bu süre zarfında kenara bir adım atıp tekrar ateş edebilirsiniz. Saldırıdan hemen sonra hareketsiz haldeyken atış yapmayı unutmayın. Bu çekim modunun faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Düşük cephane kullanımı ve daha nadir silah yüklemeleri.
  • Yüksek hareketlilik.
  • Silah geri tepmesinin tamamen ortadan kaldırılması.
  • Silah üzerinde maksimum kontrol.
Counter Strike Çekim Teknikleri
Counter Strike Çekim Teknikleri

Patlama ateşleme yöntemi

Kısa seri (3-7) mermi ateşlemeye odaklanan en popüler teknik. Kısa atışlar hemen hemen her silahla yapılabilir ve teknik en çok orta ve yakın mesafelerde etkilidir. Burada dikkat edilmesi gereken bir şey, vurma yönteminin aksine, ateşleme dizisi sırasında artı işaretini (genellikle tüfeğin namlusunu dibe doğru çekerek) düzeltmeniz gerektiğidir. Bu yöntemin etkinliğini en üst düzeye çıkarmak için, çekim sırasında hareketsiz kalmalısınız. Bu çekim modunun faydaları aşağıdaki gibidir:

  • Orta düzeyde cephane tüketimi.
  • Yüksek hareketlilik.
  • İyi doğruluk.
  • Kısa bir mermi serisi, rakibin kafasını ıskalasanız bile ölümcül olabilir.

ÖNERİLEN: Counter Strike Hydra Görevleri İpuçları

Püskürtme

Mermi yayılmasını kontrol edebilmek için her silah hakkında bilgi gerektiren, uygulaması zor bir teknik. Püskürtme, artı işaretini sürekli olarak ayarlarken, genellikle silahın şarjörü tamamen boşalıncaya kadar uzun mermi serilerinde sürekli atış yapmakla ilgilidir. Diğer iki teknikle karşılaştırıldığında çok daha düşük doğruluk ve etkililik nedeniyle, püskürtme esas olarak oyuncunun rakibe vurmak için daha kolay bir görevi olduğu çok kısa mesafelerde kullanılır. Böyle bir ateşleme yönteminin en büyük yararı şu şekildedir:

Yakın dövüşteyken aynı anda birkaç düşmanı yok etme şansı.