Son dönemlerin en çok dikkatleri üzerine çeken dünya starlarından K-pop grubu BTS (Bangtan Boys) hakkında merak edilenlere dair edindiğimiz bilgileri sizlere sunmak istedik.

Şarkıları, yaşantıları ve tarzlarıyla genç kitlesinin tüm dikkatini kısa sürede üzerine çeken K-POP grubu BTS üyeleri hakkında merak edilen birçok soru var. RM (Kim Namjoon), Jin (Kim Seokjin), Suga (Min Yoongi), J-hope (Jung Hoseok), Jimin (Park Jimin), V (Kim Taehyung) ve Jungkook (Jeon) 7 kişiden oluşan Güney Kore müzik grubu ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulacaksınız.

Müziğin Farklı ve En Genç Temsilcisi BTS

Müzik dünyasında olmalarına rağmen müzik dünyasının çok daha ötesine geçmeyi başaran BTS grubu, 7 kişiden oluşuyor. Kendilerini “kurşungeçirmez” olarak tanıtan grup hayranlarına da bir isim bulmaktan geri durmuyor. Onlar hayranlarına İngilizcede “ordu” anlamına gelen “ARMY” ismini yakıştırıyor.

Elektronik dansları, kendilerine has giyim stilleri, Pop, R&B, caz ve house müzik gibi farklı bir stilleri olan BTS üyeleri, tüm dünyada özellikle gençlerin özendiği bir gruptur.

Haklarında çok şey söylenen ve yaşamları ile genç kitlesinin hayranlık duymasına neden olan BTS üyeleri ile ilgili merak ettiklerinizi bu yazımızda paylaşmaya karar verdik. Gelin, BTS üyeleri kimlerdir, BTS üyeleri kaç yaşında yakından inceleyelim.

RM – (Kim Nam – JOON)

12 Eylül 1994 doğumlu olan Kim Nam Joon, grupta RM ismi ile anılıyor. Aynı zamanda grubun lideri ve rapçisi olan RM, Güney Kore doğumlu, 1,80 boyunda 74 kilo ağırlığında başak burçludur.

Aslında RM Global Cyber Üniversitesi – Elektronik mühendisliği bölümünden mezun olmuş. 6 ay kadar Yeni Zelanda’da yaşayan RM, İngilizce konuşmayı da kendi kendine öğrenmiş, yani herhangi bir eğitim almamış. Buna rağmen Kim Nam Joon, son derece iyi İngilizce konuşmaktadır.

Her şarkıcı gibi RM de kendine model olarak dünyanın ünlü rapçilerinden Kanye West ve A$AP Rocky’i örnek aldığını belirtiyor.

2010 yılından bu yana değişmeyen tek BTS grubu şarkıcısı olan RM, sert bir mizaca sahip olmasına rağmen son derece sempatik ve hayranları tarafından sevilen biri.

Samgyeopsal Kalguksu (Kore bıçaklı erişte) yemeklerini daha çok seven BTS üyesi RM, eşcinsel haklarının en büyük savunucularından biridir.

TC Candler’ın “2018’in En Yakışıklı 100 Yüzü” listesinde 79. sırada yer alan BTS üyesi RM, dergi ve çeşitli kanallara verdiği röportajlarında en sevdiği renklerin; siyah, pembe ve mor renkleri olduğunu belirtmiş, saç rengi olarak gümüş saç rengini kendine daha çok yakıştırdığını belirtmiştir.

jinJin – (Kim Seok Jin)

4 Aralık 1992 doğumlu olan Kim Seok Jin, şuan 29 yaşında. BTS üyeleri arasında en sevilen isimlerden biri olan JİN, stili ve karizması ile gençlerin rol model aldığı biri.

BTS grubu vokalistliğini yapan JİN, 1,70 boyunda 63 kg. ağırlığındadır. Yay burcu olan BTS üyesi, Konkuk Üniversitesi’nde lisans Hanyang Cyber ​​Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır.

Grubun yaşça en büyük üyesi olan JİN, yemek yapmaktan ve oyun oynamaktan keyif aldığını belirtiyor. Istakoz ve et yemeklerini çok sevdiğini belirten BTS üyesi, çok iyi bir aşçı olduğunu ifade ederken acıktığında sol gözünün seyirdiğini söylüyor.

2018 yılında bir kanala verdiği röportajında saçlarında en sevdiği rengin pembe olduğunu belirten JİN, en sevdiği renklerin ise mavi ve pembe olduğunu söylüyor.

BIGBANG grubundan T.O.P.’i rol model aldığını söyleyen JİN, farklı duruşu ve stili ile BTS üyeleri arasında en dikkat çekici isimdir.

SugaSUGA – (Min Yoon Gi)

9 Mart 1993 olan BTS üyesi Min Yoon Gi, grup içerisinde SUGA ismi ile biliniyor. Grubun baş rapçilerinden SUGA, Balık burcu, 1,73 boyunda ve 59 kilogram ağırlığındadır.

İlginç yönleriyle dikkat çekici bir grup haline gelen BTS grubu, üyelerinin değişik yaşam biçimleri ile biliniyor. Bu ilginç yaşama sahip olanlardan biri de SUGA’dır.

SUGA, boş zamanlarında “hiçbir şey yapmamaktan ve fotoğraf çekmekten” hoşlandığını belirtiyor.  Bu yüzden ona “hareketsiz Min” dendiğini söylüyor.

Çok ilginç yönlere sahip BTS üyesi Min Yoon Gi, Global Siber Üniversitesi – Liberal Sanatlar Bölümü’nde eğitimini tamamlamış.

Suga sinirlendiğinde ya da ağladığında yöresel satoori aksanıyla konuşuyor.

Uğurlu sayısı 3 olan Suga Kanye West, Lupe Fiasco, Lil Wayne ve Hit Boy’u rol model alan Suga, et yemekleri yemekten ve beyaz renginden hoşlandığını söylüyor.

J-HopeJ-Hope – (Jung Ho Seok)

18 Şubat 1994 doğumlu olan Jung Ho Seok, Balık burcu ve BTS grubu içerisinde J-Hope ismi ile anılıyor.

Grubun ana dansçısı olan J-Hope, aynı zamanda grubta alt vokallik yapıyor. 1,77 boyunda olan BTS üyesi, 65 kilo ağırlığında Babasının öğretmenlik yaptığı Gwangju Küresel Lisesi’nde lise, Global Siber Üniversitesi’nde ise lisans eğitimini tamamlayan Jung Ho Seok, hayranlarına umut olmak ve ışık kaynağı olmak istediğini belirtiyor.

Gençler tarafından stili ve tarzı çok fazlaca beğenilen J-Hope de diğerlerinde olduğu gibi ilginç özelliklere sahip bir BTS üyesidir.

J-Hope’a sevmediği şeyler sorulduğunda egzersiz yapmaktan hoşlanmadığını belirtiyor. Uğurlu sayısının 7 olduğunu söyleyen BTS üyesi J-Hope BIGBANG’den G-dragon, A$AP Rocky, J.Cole ve Beenzino’u rol model aldığını söylüyor.

jiminJİMİN – (Park Ji Min)

13 Ekim 1995 yılında doğan Park Ji Min, BTS üyelerinin en sonuncusudur. Grubun ana dansçısı ve aynı zamanda baş vokalisti olan Jimin, 1.73 cm boyunda, 60 kg ağırlığında ve terazi burcu.

Busan Sanat Lisesi; Global Cyber ​​Üniversitesi – Tiyatro ve Sinema bölümü lisans bölümünde eğitimini tamamlayan BTS üyesi Jimin, arkadaşlarına sevgisini şaka yolu ile göstermeyi seviyor.

Uğurlu sayısı 3 olan Jimin’in de ilginç bir yönü var. Müzik sesi duyduğu her yerde dans edebileceğini belirtiyor.

Mavi ve siyah renklerinden hoşlanan Jimin, ıspanak yemekten hoşlanmadığını belirtiyor. imin’in rol modeli BIGBANG’den TaeYang’dır.

vV – (Kim Tae Hyung)

BTS üyeleri arasında dikkat çekici bir diğer isim olan Kim Tae Hyung, sahnede “V” ismi ile anılıyor. 30 Aralık 1995 doğumlu olan V, 1,79 boyunda, 63 kilo ağırlığındadır.

Grubun baş dansçısı ve aynı zamanda yardımcı vokalisti olan V, Eğitimini Kore Sanat Okulu ardından Global Siber Üniversitesi’nde tamamlamış.

Değişik yönleriyle dikkat çeken V, kimsenin dinlemediği müzikleri aramaktan keyif aldığını söylüyor. Mimiksiz ifadesi sebebiyle ona “Boş Tae” diyorlar.

BTS üyelerince de çok fazlasıyla sevilen V için “korkunç aşçı” lakabını yakıştırıyorlar. Tırnak yeme alışkanlığı olan V’nin uğurlu sayısı 10’dur.

jungkookJungkook – (Jeon Jung Kook)

1 Eylül 1997 yılında dünyaya gelen Jeon Jung Kook ya da sahne adıyla “Jungkook”, grubun baş dansçısı, ana vokalisti ve alt rapçisi olarak görev alıyor.

1,78 boyunda ve 66 kilo olan Jungkook, Seul Sahne Sanatları Okulu ve Global Siber Üniversitesi’nde eğitimini tamamlamıştır.

BTS üyeleri arasına katılmadan önce Hentbol oynayan Jungkook, TC Candler “2019’un En Yakışıklı 100 Yüzü” listesinde birinci oldu. Rol modeli BIGBANG’den G-Dragon, uğurlu sayısı ise 1’dir.