Ajumma Ne Demek? Ve Nasıl Tanınır?

Korece’de kavramsal olarak bir ajumma veya ajoomma (아줌마), herhangi bir evli veya orta yaşlı kadına verilen terimdir. Latin Amerika’da bir hanımefendi olarak bildiğimiz şeyin eşdeğeri olduğu söylenebilir. Ama dikkat et! Her iki terim de aynı anlama gelse de ajumeoni ile karıştırmayın, sonuncusu daha saygılı, nedenini açıklıyoruz.

Evli veya orta yaşlı bir kadının ismine eşlik etmeye yarayan her iki kelimenin ortak noktası, örneğin ajumma Suni veya ajumeoni Haneul. Bunun nedeni, Güney Amerika’nın bazı bölgelerinde olduğu gibi Kore’de orta yaşlı bir kadına sadece adıyla hitap edilmesinin hoş karşılanmamasıdır.

Ama nasıl farklılar? Ajumma, Koreli kadınların geri kalanından çok farklı bir grup birey ve Güney Kore ülkesinin mükemmellik vizyonudur. Bir ajummanın ne olduğunu öğrenin.

Bir ajumma nasıl tanınır?

Uygulamada, ajumma terimi bir kadının yaşını ve medeni durumunu aşar, bazı Koreli kadınlar ona bu şekilde hitap ederseniz size kızabilir. Süper güçlü bir ajummayı tanımayı öğrenin.

Kaba tavırlar ve az kadınsı

  1. Sağlıklı ama cömert bir iştahları vardır, ajummaların yanlarında kendi ev yapımı yiyeceklerini getirmeleri yaygındır. Ve nadiren de olsa restoranlarda yemek yiyorlar, genellikle diğer insanlarla birlikte, düşük bir fiyata en fazlasını almayı umuyorlar. Mutlaka birden fazla kişinin başını belaya sokarlar, çünkü bu kadınlar için hiçbir şey yeterince iyi değildir ve bunu ifade etmekten çekinmezler.
  2. Çok güçlü ve kararlılar. Dizilerde genellikle Koreli kadınların bir şişe suyu açmayı zor bulduklarını görüyorsanız, bu “en zayıf” dahil olmak üzere bir ajumma ile olmaz, omuzlarında bir çuval pirinç taşıyabiliyorlar, yolunu itiyor dışarı.
  3. Güçlü adımlar ve 90 derecelik bir açıyla karakteristik bir kol salınımı ile iyi bir tempoda yürürler. Ah! Ve koltuk ulaşamayacakları bir yerdeyse, amaçlarını güvence altına almak için cüzdanlarını veya yanlarında taşıdıkları herhangi bir çantayı şaşırtıcı bir hassasiyetle nasıl fırlattıklarını görünce şaşırmayın. Hayır, hayır, hepsi bu değil, koltuğun sadece orta arkayı yerleştirmek için yeri varsa, bir ajumma oturmak için yeterli alan yaratmakta sorun yaşamaz.
  4. Bir indirimi kaçırmazlar, güçleri ve cesaretleri en iyi indirimleri almanın anahtarıdır. Daha sonra ellerinde büyük ve ağır paketlerle şehirde dolaşmak için mağazadan çıkmak.

Rahat ve kombinsiz giyim

Ajumma kıyafeti, kareli, çizgili veya çeşitli tasarımlarla bol giysiler, spor ayakkabılar ve çarpıcı renklerin karışımından oluşur. Yaz geldiğinde tenlerinin kararmaması için farklı kıyafetleri bir arada giyerler.

Gardırobunu, yüzünü güneşten koruyan büyük bir vizör ya da bu olmazsa, atkılı bir şapka ve kırmızı, fuşya vinil ceket veya başka herhangi bir “birleştiren veya birleştirmeyen” renk ile tamamlanır. Ve bir teklif gelirse diye evde bırakmadıkları market arabasını da unutmuyoruz.

İLGİLİ: Korelilerin Fotoğraf Çekmek İçin Kullandığı Uygulamalar

Kısa ve güçlü

Genellikle seksengenlerdir, ortalama boyları 1 metre ve 50 santimetre olan daha genç ajummalar olsa da, ince veya tıknaz tenli bu kadınlar inanılmaz güç ve dayanıklılıklarıyla dikkat çekerler. Belki de nedeni, çoğunlukla işçi sınıfı olmasıdır.

Başlarında örtülü olmasına rağmen permalı kısa siyah saçları göze çarpar, ayrıca mor ve pembe tonlarındadırlar. Sabit olan, buklelerin onları daha kaba görünmesine neden olur, daha kıvırcık olması, ilgili şeylerle meşgul oldukları ve önemsiz şeyler için zamanları olmadığı anlamına gelir.

Spontane ve tiz kahkahalar

Ne kadın ne de erkek olan tiz ve boğuk bir kahkaha, bir ajummanın bir şey onu eğlendirdiğinde çıkardığı ve onu kilometrelerce öteden fark etmeye yarayan sestir. Bu aceleci ve gürültülü kahkahalar, parklar, metro platformları, dükkanlar veya kafeler gibi ajumma sürüsünün toplandığı buluşma yerlerini istila eder.

Ayrıca rahatsız edici sesler çıkarmada, yemek yemede, çiğnemede ve sakız patlatmada ustadırlar. Tiz sesi, kahkahaları ve sesleri de telefonda konuşurken bekletilmiyor, bu da örneğin otobüste karşılaşsanız uzun bir yolculukta uyumanıza izin vermiyor. Ve halka açık gösterilerde, genellikle alkışlar ve akortsuz şarkı söylerler.