Koreli Prens Torunları: BTS V, ATEEZ Hongjoong vb

Biliyor musun? BTS V , ATEEZ Hongjoong, ve SEVENTEEN ‘ın Mingyu aynı antik Kore prensi tüm torunları.

Kore, “Kim” soyadıyla dolu olsa da, tüm Kimler aynı doğmaz. Her Kim, farklı bir Kim klanına aittir. Özellikle, Hongjoong, V ve Mingyu, genel merkezleri ( bon-gwan ) Gwangsan’da bulunan ve şimdi Gwangju olarak bilinen bir Kore klanı olan Gwangsan Kim klanına aittir .

Gwangsan Kim klanının üyeleri , Silla Kralı Sin Mu’nun üçüncü prensi Kim Heung Gwang’ın torunlarıdır . Kim Heung Gwang asla Kral olmayı başaramamış olsa da, yine de uzun bir bilginler silsilesi üretmeye devam etti. Örneğin, klan Joseon hanedanlığı sırasında Kim Jang Saeng , Kim Jip ve aynı zamanda bir Baş Bilgin olan Kim Manjung gibi neo-konfüçyüsçü bilim adamları üretti . 1922’de İngilizce’ye çevrilen ilk Kore edebiyatı eseri olan Gu-un Mong , Dokuzun Bulut Rüyası adlı romanı ünlü olarak yazdı .

V’nin soyundan olduğu, aynı zamanda başka bir soyundan olan şarkıcı Paul Kim tarafından ortaya çıktı . Paul Kim, ikisinin klandan dolayı çok uzak akraba olduklarını anladığı bir ödül töreninde kendisini karşılayan V’ye teşekkürlerini iletmişti. Mingyu onun köklerini açığa Seventeen gidiyor Hongjoong bir reality show soyunu ortaya koyarken, Mnet .

Sadece bu tür eski gibi diğer ünlüler, o Okul sonrası ‘nin UEE ve MAMAMOO ‘ ın Solar torunları da vardır. Daha önce aktris Lee Yu Bi ve Lee Da In’in de kraliyet soyundan geldiğini bildirmiş olsak da, kraliyet klanları sadece birkaç yüz bilinen torundan oluşurken Gwangsan Kim klanının bugüne kadar 900.000’den fazla bilinen torunu var.