Son zamanlarda popüler olan animeler dünyadaki birçok kişi tarafından izlenmekte ve popülaritesi artmaktadır. Mini animeler de, animelere yeni başlayan ya da kısa sürecek bir anime izlemek isteyenler için epeyce tercih edilen türlerden olmaktadır.

 

Death Parade

Death Parade isimli animede Quindecim adında bir bar bulunmaktadır. Buraya ölen insanların ruhu gelmektedir. Burada Decim adındaki bir adam çalışmaktadır. Hem barmen hem de yargıçtır. Quindecim’e gelen insanların ruhları geçmişlerini ve öldüklerini hatırlamazlar. Bunun yanı sıra Decim onların her hatırasını bilmektedir. Buraya her seferinde birbirlerini tanımayan 2 kişi gelir. Decim bu çiftlere her seferinde bir oyun oynatır. Onlara dart, bilardo, kart oyunları gibi kolay oyunlar oynatır. Oyunu bitirirlerse bardan çıkabileceklerini söyler. Ruhlara oyunu oynamak zorunda olmadıklarını ama mutlaka oynamaları gerektiğini söyler. Yani onlara baskı yapar. Birlikte oyunları oynayan kişiler yavaş yavaş hafızalarını kazanır ve nasıl öldüklerini hatırlamaya başlarlar. Bu oyunlardaki davranışlarını ve önceki hatıralarını göze alarak Decim bir değerlendirme yapar. Onları hak ettikleri yere göndermek ister. Ya ruh yeniden doğarak reenkarnasyona uğrar ya da sonsuz bir boşlukta devamlı düşüş halinde olurlar.

 

Say”I Love You”

Lisede okuyan Mei Tachibana, sakin, sessiz ve alçakgönüllü bir kızdır. Fakat çocukken bir olay yaşamıştır. Bu olay ona insanlara güvenmemeyi öğretmiştir. İnsanlardan sürekli uzak durmaktadır. Bu nedenle okuldaki çocuklar ondan hoşlanmamaktadır. Fakat bu insanlar arasından Yamata Kurosawa adındaki oğlan Mei’yi diğer kızlardan farklı görmektedir ve onunla arkadaş olmak istemektedir. Yamata Kurosaawa okulun serseri ve popüler erkeğidir. Kızlar arasında oldukça popülerdir. İlk görüşte Mei’nin farklı bir kişiliğe sahip olduğunu görmüş ve onunla arkadaş olmak için elinden geleni yapmıştır.

Gungrave

Gungrave adındaki bu dizi iki arkadaş arasındaki olayları anlatmaktadır. Brandon Heat ve Harry MacDowell iki sokak serserisidir. Bunun dışında ise küçük bir çetenin üyesidir. Bir gün çok yanlış bir adamla karşılaşırlar ve hayatları sonsuza dek değişir. Bu adamdan karşılaştıktan sonra sevdiklerini kaybederler. Gücü seven ve güç arayışı içinde olan Harry, Millenion ismindeki suç çetesine katılır. Harry ve Brandon çok yakın arkadaş oldukları için Brendon da onunla birlikte bu çeteye katılır. Konuşkan bir tip olmayan Brandon, dövüşte çok yeteneklidir. Tek amacı tek aşkı Maria’yı ve Harry’i korumaktır. İkisi Millenion’da karşılaşmışlardır. Fakat bu çeteye giriş vardır ve çıkış yoktur. Brandon buradan kurtulmak isterken en yakın arkadaşı tarafından öldürülür. Fakat ona bir şans daha verilir ve “Beyond the Grave” olarak geri hayata döner. Bıraktığı şehir eskisi gibi değildir. Daha acımasız ve daha zalim bir yer olmuştur. Aynı zamanda sevdiği kadın da etrafta yoktur. Bu arada Harry’e de “Blood” ismini almıştır. Brandon geri dönerek Harry ‘i bulmaya çalışmıştır. Onu durdurmak istemiştir çünkü Harry Millenion’u kendi kötü amaçları için kullanmaktadır. Brandon ise bu düzeni kaldırarak Millenion’u yıkmaya çalışmaktadır.

 

Toradora

Ryuuji Takasu liseye giden bir gençtir. Korkunç ve belalı görünen yüzü ile herkese korku salmaktadır. Bu sebeple kimse onunla arkadaş olmamaktadır. Sadece 1 tane arkadaşı vardır. Lakin görünüşünün aksine sevimli ve samimi bir çocuktur. Okulun ilk günü yakın arkadaşı Yuusuke Kitamura ve çok uzun süredir sevdiği Minori Kushieda ile aynı sınıfta olduğunu öğrenmiştir. İki sevdiğinin de yanında olması onu çok mutlu etmiştir. Çok güzel giden bir günde beklenmedik bir şey olur. Okulun en tehlikeli ve serserisi olan ve Ryuuji Takasu ile aynı sınıfta olan Taiga Aisaka’ya çarpar. Küçük ve minyon bir tip olan Taiga Aisaka, vahşi ve atarlı bir kızdır. O da Ryuuji gibi arkadaşı olmayan biridir. Hatta Taiga arkadaşları ve ailesi tarafından dışlanan biridir. Başta kavga ile başlayan bu ilişkileri ileriki zamanlarda dostluğa hatta sevgiye dönüşecektir.

 

Exit mobile version