Kore dizilerine başlayanların ilk dizilerinden biri olan Boys Over Flower’ı bilmeyen kimse yoktur. Kore dizi tarihinin akıllara kazınan ve çoğu Asya ülkelerinde de benzeri çekilen Boys Over Flower herkes tarafından sevilerek izlenmektedir. Eğer siz de ilk defa Kore dizisi izlemeye başlayacaksanız Boys Over Flower’ı izlemenizi tavsiye ederim.

Boys Over Flower Konusu

Aslında klasik bir konusu olan Boys Over Flowers’da zengin oğlan fakir kız olarak tatlı bir çift görmekteyiz. Guem Jan Di asıl kızımızdır. Dürüst, iyi kalpli ve yardım sever bir kızdır. Fakir bir ailenin kızı olan Guem Jan Di ve ailesinin kuru temizlemeci dükkanları vardır. Bir gün Jan Di’nin yolu ShinHwa Özel Okuluna çıkar. Ülkenin en bilinen küresel şirketi olan ShinHwa Group tarafından yapılan ShinHwa Özel Okulu ülkenin ilk ve tek büyük özel okuludur. Jan Di buraya iş için geldiğinde bir çocuğun okulun çatısından atlamaya çalışacağını görür. Bu çocuk okulda sürekli zorba gören bir gençtir. Son anda Jan Di onun hayatını kurtarır. Onun çocuğu kurtarması video olarak çekilmiştir ve video tüm sosyal medyada yayılmıştır. Bunun sonucunda okulun sahibi onun yaptığı iyilik için Jan Gi’yi okuluna burslu olarak alır.

Okulu başlayan Jan Di, ilk günden normal bir okulda okumayacağını anlamıştır. Çünkü oraya F4 denilen bir erkek grubu vardır. Bu grubun lideri Goo Jun Pyo’dur. Aynı zamanda okulun sahibinin oğludur. Okulda herkes bu dörtlüye saygı duymakta ve korkmaktadır. Aynı zamanda kızların hayalindeki erkeklerdir. Bu gruba eğer biri saygısızlık yapar ya da onlarla ters olursa okuldaki hayatı resmen bitiyor. Çünkü o kişi ile uğraşarak onu arkadaşsız bile bırakabiliyorlar.

Goo Jun Pyo ve Guem Jan Di’nin ilk karşılaşmaları ve tanışmaları da hiç iyi gitmemiştir. İlk Jan Di’nin Jun Pyo’yu telefonuna basarken görmüştür. Arkasından seslenip hesap sormak istese de etraftaki sesler bunu engellemiştir. Fakat yine birbirlerini görmüşlerdir. Jun Pyo onu çok da önemsememiştir. Diğer bir karşılaşmaları ise okulun bahçesinde olmuştur. Jan D yeni tanıştığı arkadaşı ile dondurma yiyerek yürürken karşılarında F4 takımını görürler. Umursamadan yanlarından gitmek ister fakat arkadaşı elindeki dondurmayı Jun Pyo’nun ayakkabının üstüne düşürür. Pahalı ayakkabısının üstüne dondurma döken kıza bunu ödetmek isteyen Jun Pyo, kıza dondurmayı temizlemesini söylüyor. Kız tam özür dileyip peçete ile ayakkabısını temizleyecek Jun Pyo peçeteyle değil yalayarak temizlemesini ister. Bunu duyan Jan Di sinirlenmiştir ve kendisinin yapacağını söyler. Fakat ona asla boy eğmek istemez. Elindeki dondurmayı Jun Pyo’nun yüzüne sürer ve bu onun Jun Pyo’ya ilk karşı çıkmasıdır. Bu durum Jun Pyo’nun canını sıkar ve artık Jan Di onun yeni oyuncağı olmuştur.

 Boys Over Flower Hakkında

Tüm zamanların en izlenen ve en beğenilen dizilerinden biri olan Boys Over Flower, 25 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm 1 saat sürmektedir. Romantik-komedi ve gençlik dizilerinden biridir. En Popüler Erkek Oyuncu Dalında ve En İyi Çift Dalında ödüller almıştır.

Boys Over Flower Karakterleri

Konusunun dışında eğlenceli kişilikleri ve farklı karakterleri ile kendisini izlettiren Boys Over Flower’da her kişinin üzerinde durulmuştur. Karakterlerin aşk hayatları özenle anlatılmıştır. Ayrıca aşk hayatlarının dışında arkadaşlık ilişkileri üzerinde de epey fazla durulmuştur.

 

Geum Jan Di

Gururlu ve dobra bir genç kız olan Geum Jan Di, fakir bir ailenin en büyük kızıdır. Bir tane küçük erkek kardeşi vardır. Ailesinin kuru temizleme dükkanı vardır. Yani fakir bir ailesi vardır. İnsanlardan utanmayan ve onlara düşündüğü şeyleri hemen söyleyen açık sözlü bir kızdır. Özel ShinHwa Okulun’a bir çocuğu ölümden kurtardığı için bu okula gitmek için burs almıştır. Başta istememiştir fakat yüzücü olma isteği için ve bu okulda da bu isteğini geliştirebileceği için kabul etmiştir.

Goo Jun Pyo

Okulun sahibinin oğludur. Okulda F4 isimli toplam 4 kişilik bir grubu vardır. Okulda kimse onlara karşı gelemez. Eğer gelirlerse onlara okulu zehir ederler. Oldukça kibirli ve her istediğini alacağını zanneden biridir. Sadece kendi arkadaşlarını önemser. Başkalarını düşünmez ve burnu havada biridir.

Yoon Ji Hoon

Büyükbabası eski Kore cumhurbaşkanıdır. Ailesini bir kazada kaybetmiştir. Bu sebeple araba kullanma fobisi vardır. Bir F4 üyesidir. Nazik ve sevecen bir kişiliğe sahiptir. Çok güzel keman çalmaktadır. Geum Jan Di ile iyi anlaşmaktadır. Onu çoğu zaman korumaktadır ve yanında olmaktadır. Bu yüzden Geum Jan Di, başlarda ondan hoşlanmaktadır.

Soo Yi Jung

F4’ün üyesidir. Çapkın olan Soo Yi Jung çok iyi piyano çalmakta ve çömlekçilikle uğraşmaktadır. Ailesi ülkede bulunan en büyük sanat merkezinin sahipleridir. Aşka inanmayan biri olan Soo Yi Jung, Geum Jan Di’nin eski okul arkadaşı olan Chu Ga Eul ile tanıştıktan sonra aşka karşı bakışı değişir.

 

 Song Woo Bin

F4’ün diğer bir üyesidir. Oldukça engin olan Song Woo Bin’in ailesinin inşaat şirketi vardır. Yer altı örgütleri ile bağlantıları vardır. Bir Amerika hayranıdır. Amerikalılara özenmektedir ve konuşmalarında İngilizce kelimelere yer vermektedir.

Exit mobile version