Film daha önce var olduğu dahi bilinmeyen görünmez bir gücün insanları etkilemesi anlatılmaktadır. Varlığını rüzgarlar ve hafif bir uğultu gibi hissettiren bu güce bakıldığı zaman, bakan kişinin beynini ele geçirerek kendini öldürmesini sağlamaktadır. Bu sebeple sadece güvenli ve kapalı alanlarda görebilmekte ve diğer alanlarda ise yaşamak için gözlerini kapatmak zorundadırlar.

Bird Box Konusu

Bu olağanüstü durum yavaş yavaş tüm dünyada yayılmaya başlıyor ve insanlara panik hali yaşatıyor. Olaylar ise Malorie’nin ablası ile hastaneye gelmesi ile başlamaktadır. Hamile ve 5 haftadır ablası ile kalan Malorie, bebek kontrolü için hastaneye gelir. Bebeğini kontrol ettirdikten sonra dışarı çıkarken bir kadının kafasını cama vurarak kendini öldürmeye çalıştığını görür ve o güçlerin yaşadıkları yere geldiklerini anlar. Bir an önce ablası ile arabaya binerek uzaklaşırlar. Yolda giderlerken her şey çığırından çıkmış olur. Bir sürü insan arabaları birbirlerinin üzerine sürerek kendilerini öldürmeye çalışmaktadırlar. O arada ise insanlar kaçışmakta ve birbirlerini ezmektedirler. Bu kötü güce Malorie’nin ablası da yakalanır ve arabayı kendilerini öldürecek biçimde sürmeye devam eder. Fakat Malorie şanslıdır ki arabadan sağ çıkabilmişlerdir. Fakat bu ablasını istediği bir şey değildir. Ablası kendini kamyonun önüne atarak kardeşinin gözünün önünde ölür. Şok içinde etrafta koşan Malorie, insanlar yüzünden yere düşer.

Kalabalık yüzünden ayağa kalkamayan Malorie’ye yaşlı bir kadın yardım eder. Kocası her ne kadar yardım etmesini istemese de Malorie’ye hamile olduğu için yardım etmek istemektedir. Kocası eve gider ve o anda yaşlı kadın kötü güce aldanarak kendini bir arabanın içine atar ve yanarak ölür. O arada Tom isimli bir adam Malorie’yi de alarak yakındaki bir eve girmek isterler. İçeride 2 kişi vardır. Yaşlı kadının kocası onları eve almak istemese de evin sahibi onları eve alır. Bir şekilde evi insanlar bulmaya ve yardım istemeye gelirler. İnsanları içeri alırlar ve bu durumun ne olduğunu tartışırlar. Bir süre evde yaşarlar. Evin sahibi kamera ile dışarıyı yoklarken kötü güçler tarafından ele geçirilir ve ölür. Bu duruma çok üzülürler fakat daha dikkatli bir şekilde hayatlarına devam edeceklerdir.

Bir süre sonra evde yiyecek kalmamaya başlar ve 5 kişi markete gitmeye karar verir. Zorluklarla markete gidip yiyecek alırlar. Fakat bu sırada başka birini kurtaralım derken kendi arkadaşlarından olurlar. Markette hayatta kalan 3 tane kuş görürler ve fark ederler ki bu kötü güçleri onlar hissedebilmektedirler. Kuşları da alarak 4 kişi eve dönerler. Bir gece aniden kapı çalar. Dışarıda bir kadın mahsur kalmıştır ve yardım istemektedir. Kadına yardım etmek için eve alırlar. Kadın da Malorie gibi hamiledir. Bir şekilde hayatlarına devam etmektedirler. Ta ki bir adam gelene kadar. Kendisinin akıl hastası insanlardan kaçtığını söylemektedir. Çünkü akıl hastası insanlar gözleri açık bir şekilde dolaşabilmektedirler. Ayrıca insanları bularak onlara bu güçlerin aslında çok güzel olduklarını söylemektedir. Adamı içeri alırlar ve birlikte yaşamaya başlarlar.

Artık Malorie ve diğer kadının doğum zamanı gelmiştir. Birlikte doğum yaparlar ve 1 kız 1 erkek çocuk dünyaya gelir. Olaylar olmaya devam eder ve sadece Malonie, Tom ve çocuklar hayatta kalırlar. 5 yıl boyunca birlikte güzel bir şekilde yaşarlar. Çocuklara gözleri kapalı işler yapmayı öğretirler. Bir gece telsizleri onları uyandırır ve nehri geçtikten sonra bir alanda yaşadıklarını söylerler. Başta inanmasalar da başka çareleri yoktur. Bu uzun yolculuğa çıkarlar.

Bird Box Hakkında

Film gerilim, bilim kurgu ve dram türündedir. İzlerken oldukça heyecanlanacak ve gerileceksiniz. 2018 yılında Netflix’de yayınlanmıştır. 2 saat süren film çok beğenilmiş ve ödüller almıştır.

Netflix Filmi Bird Box'ın Devamı Hakkında Tüm Detaylar

Bird Box' Special Effects Designer Gives a Look at Film's Unseen Monsters | Complex