Erektil Disfonksiyon Nedir? Erektil Disfonksiyon belirtileri

Erektil Disfonksiyon Nedir

Erektil Disfonksiyon Nedir?

Erektil Disfonksiyon Nedir? Yaygın olarak ED olarak tanımlanan Erektil Disfonksiyon (veya iktidarsızlık), cinsel ilişkiye uygun bir ereksiyon elde etmek ve sürdürmek için kronik yetersizliktir. Tam bir ereksiyon sağlamak için, (1) beyinden bir uyarı, (2) penise doğru işleyen sinirler, (3) yeterli kan dolaşımı ve (4) damarların kanın içindeki kanı gizleme yeteneği olmalıdır. penis. Bu koşullara herhangi bir müdahale, tam bir ereksiyonu engelleyebilir.

Uzmanlar, 40-70 yaşları arasındaki erkeklerin% 50’den fazlasının erektil disfonksiyondan muzdarip olduğunu tahmin ediyor. Erkekler ED’yi doktorlarıyla tartışmaya isteksiz olduklarından, bu durum teşhis altındadır. Aslında, ED semptomları olan 5 erkekten 1’inden daha azının durumu uygun şekilde teşhis ve tedavi edilir.

ÖNERİLEN: ED1000 Tedavisi nedir?

Erektil Disfonksiyon belirtileri

Tüm erkekler farklıdır ve erektil disfonksiyon nedenleri ve semptomları da farklıdır. ED semptomları şunları içerebilir: ereksiyon olamama, ereksiyonun sürdürülememesi, cinsel aktiviteyi başlatma arzusunun olmaması, cinsel ilişkiye girme arzusunun olmaması, cinsel aktivite sırasında partnerinize nüfuz edememe, İlişkinin tamamlanmasına kadar ereksiyonu sürdürememe, boşalamama, orgazm olamama veya orgazm olamama, ereksiyon olma ve devam etme becerinize güven eksikliği, genel cinsel yaşamınızdan tatmin olmama.

Erektil Disfonksiyon nedenleri

ED’li erkeklerin% 75’inin nedeni penise yetersiz kan akışıdır. Bunun nedeni penise kan sağlayan arterlerin sertleşmesi (damar sertliği) veya tıkanmasıdır (ateroskleroz). Buna “vaskülojenik ED” veya penise yeterli miktarda kan gitmemesinin neden olduğu ED denir.

Aşağıda erektil disfonksiyon nedenleri listelenmiştir:

Arterioskleroz – arter duvarlarının sertleşmesi, elastikiyet kaybına neden olur

Ateroskleroz – damarların daralmasına neden olarak plak birikmesi ile karakterize bir arteriyoskleroz şekli

Venöz Kaçak – zayıf damarlar

Sinir hastalıkları

Hormonal yetersizlikler

Peyronie hastalığı – peniste yara dokusu

Psikolojik koşullar – stres, depresyon veya performans kaygısı

Penis yaralanması

Prostat ameliyatı dahil bölgede ameliyat

İlaçlar