BTS Sponsorlukları ve Ne Kadar Kazanıyor?

Şimdi sizlere BTS Sponsorlukları hakkında bilgi vereceğiz. Sponsorluk için markalarla ortak olduklarında BTS’ye ne kadar ödeme yapıldığını hiç merak ettiniz mi? Korea Times’tan bir muhabir olası rakamları yaptı ve yayınladı.

BTS, P UMA, FILA, Louis Vuitton, Coway ve SK Telecom, Lotte’s Kloud birası veya Lotte’s ksilitol sakızı veya Baskin-Robbins dondurması gibi birçok büyük markanın yüzüdür ve giderek daha fazla anlaşma yapılmaktadır.

The Korea Times muhabiri Kim Jae Heun’a göre BTS, birlikte çalıştıkları her Kore markası için 2,69 ile 4,49 milyon dolar arasında kazanabiliyor.

Açıkçası, BTS’in McDonald’s ile şu anki ortaklığı gibi küresel sponsorluklar söz konusu olduğunda bu komisyon en çok yükseliyor . The Korea Times’a göre grup, McDonald’s ile “BTS Meal” projesi için 8.98 milyon dolar alacak .

İLGİLİ: Youtube’da en çok aranan kadın idoller kimler?

Bununla birlikte, BTS’in McDonald’s ile kazancı BTS Yemek projesinde bitmiyor: geçen yıl Amerikalı rapçi Travis Scott, “Ünlü Yemekler” den yaklaşık 5 milyon dolar ve mal satışından 15 milyon dolar kazandı.

BTS bile “BTS x McDonald’s” ürünleri, sınırlı fotoğraf kartları, tişörtler vb. çıkaracak, kim bilir bu satışlardan ne kadar kazanabilecekler!