BTS Grammy Adaylığı Kpop İçin Neden Önemli?

BTS Grammy adaylığı hakkında genel bilgi. 2020 Kasım öğleden sonra BTS, ‘En İyi Pop Grubu / İkili Performansı’ dalında Grammy’ye aday gösterildi. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en büyük müzik ödül töreni olan Grammy, ilk kez BTS müziğini resmen tanıdı. Bu adaylık, birkaç yıllık tekliflerden ve geçen yıl seyircileri cezbetmek için sop tadında bir performansa davet edilmesinden sonra geldi.

Grammy’lerin geçmiş düşünceleri veya fikirleri (ve arkasındaki tüm çürüklükler) ne olursa olsun, bu adaylık gerçekten çok önemli, önemli, inanılmaz, BTS ve genel olarak K-pop üzerinde büyük bir etkisi olacak bir şey.

BTS’in BTS Grammy adaylığının önemli olmasının nedenlerinden biri, BTS’nin kendileri için önemli olmasıdır. Adaylık tepki videolarında görülen filtrelenmemiş sevinç gerçekten iç açıcı. BTS, uzun bir süre Grammy’lerin grubun ana hedeflerinden biri olduğunu söyledikten sonra, hayranlar tarafından şimdiden hayal edilebilecek bir sevinç.

İLGİLİ: BTS, Justin Bieber ile işbirliği yapacak mı?

BTS oraya ulaşmak için çok fedakarlıklar yaptı, çok küçük bir ajansla başladılar, çok çalıştılar ve o sahneye çıkmak için müziklerini büyüttüler. Güçlü ve doğrudan bir metne sahip pop-heavy bir tarza sahip ilk single’lar, yerini belirli enstrümantal parçalara, “Dinamit” gibi daha pop ve ilgi çekici parçalara bıraktı.

“Dinamit” BTS tarihinden uzaklaşan bir şarkı, ilk kez İngilizce ve şarkının bütün tarzı gibi çok basit ve hafif bir söze sahip. BTS’in hiçbir üyesinin yaratılışta yer almadığı ve tam olarak ABD pazarına girmek, uluslararası tanınırlığı ve yeni bir pazarın fethini teşvik etmek için yaratıldığı eğlenceli bir şarkı. Derin ‘Life Goes On’ ile karşılaştırıldığında, “Dinamit” neredeyse BTS’in sonraki çalışmaları için benzeri görülmemiş bir tanınmaya yol açan geçici bir sanatsal uzlaşma gibi görünüyor.

Grammy adaylığı çok büyük çünkü K-pop’un ticari gücünü ve etkisini kabul ediyor ve BTS’in sorumluluğu üstleniyor. Bu büyüme yıllardır devam ediyor, ancak Kayıt Akademisi ilk kez bunu resmen tanımak zorunda kaldı.

Adaylığın kendisi önemli, ancak onu gerçekten uç noktaya taşıyacak olan şey, BTS, K-pop ve tüm Hallyu dalgası için sembolik ve muazzam oranlarda bir zafer olan BTS zaferidir. Muhtemelen, Kore filmi ‘Parasite’in Oscar’ını getiren sevince daha da büyük olmasa da karşılık gelen bir öfori uyandırırdı.

Bir Grammy ödülü, Amerikan müzik endüstrisinin BTS’in girmesine isteksizce izin vermekle kalmayıp, onları kollarını açarak karşıladığını gösterir. Ne olacağını anlamak zor ama Recording Academy’nin BTS’i ödüllendirmek için birçok nedeni var ve bu nedenle, önceden göz ardı edilecek bir şey değil.

Sonuçları elbette 14 Mart’ta 63. Grammy Ödülleri’nde öğreneceğiz.

Ancak sonuç ne olursa olsun, Grammy’ler küresel müziğin tanınması için araç kutusundaki araçlardan sadece biri ve dahası giderek eskiyen bir enstrüman, bu nedenle K-pop’un ihtiyaç duymadığı ve ihtiyaç duymadığı bir şey. , BTS onsuz yapabilir.

Grammy onay damgası olsun ya da olmasın, BTS ve diğer birçok K-pop grubu dünya çapında popülerliğe doğru hızlanıyor.