Glütensiz Diyet Yemeği Domates Soslu Tavuk Pirzola

Bir tavuk pirzola ikiye bölünmüş bir tavuk göğsü olsa da, bu tarif iki kat lezzetli tavuk pirzola yapmayı gösterir. Güneşte kurutulmuş bir kavanoz domates, bu sağlıklı yemek tarifi için çifte görev yapar. Paketledikleri lezzetli yağ, tavuğu sotelemek için kullanılır ve domatesler krema sosuna eklenir.

Glütensiz Diyet Yemeği Domates Soslu Tavuk Pirzola

Malzemeler

1 kiloluk tavuk pirzola

¼ çay kaşığı tuz, bölünmüş

¼ çay kaşığı öğütülmüş biber,

½ fincan ince dilimlenmiş, yağda güneşte kurutulmuş domates, artı kavanozdan 1 çorba kaşığı sıvı yağ

½ fincan ince doğranmış arpacık

½ fincan krema

2 yemek kaşığı doğranmış taze maydanoz

Glütensiz Yemek Tarifi Kremalı Tavuk ve Mantar

Aşama 1

Tavuğa 1/8 çay kaşığı tuz ve karabiber serpin. Güneşte kurutulmuş domates yağını büyük bir tavada orta ateşte ısıtın. Tavuğu ekleyin ve kızarıncaya kadar bir kez çevirerek pişirin ve en kalın kısma yerleştirilen anında okunan bir termometre 165 derece F, toplamda yaklaşık 6 dakika. Bir tabağa aktarın.

Adım 2

Tavaya güneşte kurutulmuş domates ve arpacık ekleyin. 1 dakika karıştırarak pişirin. Isıyı yükseltin. Yaklaşık 2 dakika, sıvı çoğunlukla buharlaşana kadar kızartılmış parçaları kazıyarak pişirin. Isıyı orta dereceye düşürün ve krema ile karıştırın, tavuktan biriken suları ve kalan 1/8 çay kaşığı tuz ve karabiber; 2 dakika pişirin. Tavuğu tavaya geri koyun ve sosla kaplamak için çevirin. Sos ve maydanozla doldurulmuş tavuğu servis edin.