Son zamanlarda oldukça fazla izlenen ve beğenilen Tokyo Revengers, geçmişe dönme konulu bir animedir. Konusu klasik olmasına rağmen karakterleri ve konusu ile oldukça dikkat çekmektedir.

Yoair Blog - Dünyanın antropoloji blog yayını.

Tokyo Revengers Mangası Anime Oluyor | Animeler.NET

Tokyo Revengers, anime uyarlaması ile bomba gibi geliyor! | PostkolikTokyo Revengers Konusu

Ana karakterimiz Takemichi Hanagaki, 26 yaşında hayata dair bir umudu olmayan ve boş diyebileceğimiz bir yaşam süren gençtir. Bir gün her zamanki gibi evinde televizyona bakarken ortaokulda sevdiği ve çıktığı kızın tehlikeli bir çete tarafından öldürüldüğünü görür. Bu duruma oldukça üzülür. Fakat yapabileceği bir şey yoktur. Bir tren istasyonuna gider. Aniden oluşan bir kaza sonucu trenin önüne düşer. Böylece tekrar ortaokul zamanlarına dönmüştür. Ortaokulunun en güzel zamanına geldiğini düşünen Takemichi Hanagaki, bu durumdan sadece çok az bir süre yararlanmıştır. Okulun popüler çetesi ve okuldaki en güzel kızı ile çıkması Takemichi’yi oldukça havalı hissettirmektedir. Fakat kuzeninin kendisine bir çetenin en güçlü başı olduğu hakkında söylediği yalana kadar. Takemichi Hanagaki, bu kötü çeteye kuzenine güvenerek kafa tutmuştur. Fakat sonradan Takemichi anlamıştır ki kuzeni bu kötü çetenin kullandığı ezik bir çocuktur ve Takemichi’ye hava atmak için yalan söylemiştir. Takemichi’nin çetesi büyük bir dayak yemiştir. Takemichi dayaktan sonra bu kötü çetenin kölesi gibi olacaktır. Fakat önceden yaşadıkları aklına gelince bunu değiştirmek ister ve kendileri de güçlenmeye çalışırlar.

 Tokyo Revengers Hakkında

24 bölümden oluşan bu anime ortalama 20 dakika sürmektedir. 2 sezonun 2022 Temmuz ayında geleceği tahmin edilmektedir. Aksiyon, gerili, suç ve bilimkurgu türündeki bu animeyi akıcı konusu ile hemen bitirebilirsiniz.

Tokyo Revengers Chapter 220: Release Date, Spoilers & Recap - OtakuKart

Tokyo Revengers Karakterleri

Farklı tarzlara ve karakterle sahip olan Tokyo Revengers karakterleri animeyi akıcı bir duruma getirmektedir. Birçok karakteri bulunduran bu animedeki kişilikler izleyenler tarafından benimsenmiştir ve taklit edilmektedir.

Takemichi Hanagaki

Hayatını değiştirecek kaza olmadan önce Takemichi oldukça özgüvensiz, küçük şeylerde bile özrü dileyen ve sürekli ağlayan bir tiptir. Fakat bu durumdan sıkıldığı ve artık kendi ayaklarının üstünde durmak zorunda olduğu için kişiliğini tamamen değiştirmiştir. Yavaş yavaş korkak birinden sarsılmaz bir adama dönüşmüştür. Sevdiklerine karşı korumacı ve sadıktır. Sevdikleri için daha iyi bir hayat yaratma çok uğraşmaktadır.

Tokyo Revengers Character Spotlight: Takemichi Hanagaki

Manjiro Sano                     

Tokyo Manji çetesinin kurucu üyesi ve lideridir. Mike genel olarak şaka yapmayı seven ve yakın arkadaşları ile şakalaşmayı seven umursamaz bir gençtir. Sevdiklerini önemsiyor ve onları korumaya çalışıyordur. Toman lideri olarak enerjisi değişir ve heybetli, komuta eder bir hale gelir. Toman üyeleri her ne kadar ona çok saygı duysalar da karşısında korkmaktadırlar.

Who is Mikey (Manjiro Sano) in Tokyo Revengers Explained

Ken Ryuguji

Tokyo Manji Çetesi’nin başkan yardımcısı ve kurucu üyelerinden biridir. Çok iyi dövüşür ve kendisini zorlayan güçlü rakiplerden hoşlanır. Kendinden aşağı gördüğü insanlara kaba davranır ve onlara kendilerinden hoşlanmadığını açıkça belli eder. Genel olarak insanlara soğuk ve korkutucu görünmektedir. Sevdiklerine de sevdiğini belli etmez fakat gizli gizli onlar için bir şeyler yapmaktadır. Savaşlarda oldukça güçlüdür. İyileşmesi ise kısa sürmektedir. Hayati tehlike yaratan bir bıçak yarasından bile kolayca kurtulur.

TOKYO REVENGERS」 vice-president ken ryuguji entrance - YouTube

Keisuke Baji

Tokyo Manji çetesinin Birinci Tümen Kaptanı ve kurucu üyelerinden biridir. Vahşi bir kişiliğe sahip olan Baji, adrenalin ve heyecan tutkunudur. Biraz garip bir kişiliğe sahip olması sokakta geçen birini yumruklamak istemesinden anlayabilirsiniz. Fakat kesinlikle göründüğü kadar sert biri değildir. Arkadaşlarına karşı sadıktır ve onları korumak için gözlerinde kötü adam olarak kendini göstermektedir.

Tokyo Revengers: Who is Keisuke Baji's Love Interest?

Tetta Kisaki

Tokyo Revengers’ın ana düşmanıdır. İstekleri için hiçbir şeyden vazgeçmeyen, acımasız, kurnaz ve hırslı biridir. Uzun olmayan boyunun aksine etrafındakileri korku ile yönetmesi ile gücünü daha da göstermiş oluyor. Astlarını ve üstlerini çok önemser, iki gurubu da kendi başarısı için bir araç olarak görmektedir. Kendinden başka kimseyi düşünmeyen Tetta Kisaki, kanundan kaçmak ve planlarını uygulamak için başkalarına suç atmakta ve onların canlarını almaktadır.

Will Tetta Kisaki Die In Tokyo Revengers? - OtakuKart