PUBG Atlama Ve Tırmanma Kısayolları

Bu sayfada, PUBG Atlama ve engellerin üzerinden nasıl tırmanılacağını öğreneceksiniz. PUBG’nin Aralık 2017’deki 1.0 sürümünde, merakla beklenen tonozlama özelliğini tanıttı ve kolayca oyuna girecek en iyi güncellemelerden biri. Atlama, oyuncuların engellerin üzerinden tırmanmasını ve daha küçük nesnelerin üzerinden de sorunsuz bir şekilde tırmanmasını sağlar.

Bundan önce, oyuncular zıplamalarını mükemmel bir şekilde zamanlamaya ya da önlerine çıkan engellerin etrafında başka yollar bulmaya güveniyorlardı. Temelde bir kabustu. Garip bir şekilde çevreye atılır ya da üstünden tırmanmaya çalıştığınız şeye defalarca vurursunuz.

Neyse ki, atlayış yapma kabiliyetine sahip olduğumuza göre bunların hepsi ele alındı. Ortamı görece kolaylıkla yaya olarak geçebilir ve rakipleri düşürmek için binaları hızla ölçeklendirebiliriz.

PUBG’de tonoz atlamakta zorlanıyorsanız, bunu düzeltmek için bir rehber hazırladık. Nasıl atlayacağınızı açıklayacak ve ne zaman karar vermeniz gerektiği ve karar vermemeniz gerektiği konusunda bazı ipuçları sağlayacaktır.

İLGİLİ: PUBG Taarruz Tüfekleri Hangisidir?

Nasıl atlanır

PUBG’de tonozlama nasıl yapılır:

  • [W] tuşuna basarak bir nesneye gelin.
  • Dokunma mesafesindeyken, [W] düğmesini basılı tutarken [Boşluk Çubuğu] ‘na basın.
  • Karakteriniz otomatik olarak engelin üzerinden veya üstüne tırmanmalıdır.
  • Atlama hızı, söz konusu engelin yüksekliğine bağlıdır. Örneğin uzun bir çitse, karakterinizin üzerinden tırmanması daha uzun sürecektir. Alçak bir duvar ise, karakteriniz kolaylıkla üstünden geçecektir.
  • Düşük engellerle, dokunma mesafesindeyken [Boşluk Çubuğu] ‘na basmadan önce koşmak için [Shift] + [W] tuşlarını basılı tutmak, aslında karakterinizin sorunsuz bir şekilde zıplaymasına neden olur. Bunun uzun nesnelerde çalışmadığını unutmayın.
  • Pencerelerden dışarı çıkabilirsiniz, sadece çıkardığı yüksek sese karşı dikkatli olun.