Netflix’in yükselen dizilerinden olan My Name, bir intikam uğruna hayatı değişen bir kızı konu almaktadır. Tüm oyunların merkezinde olan baş karakterimiz olan kızımız kendini geliştirerek intikam uğruna savaşmıştır. Yüksek izlenmeleri ile zamanla daha çok bilinen ve popülerleşen My Name, sürükleyici konusuyla çerez gibi izlenmektedir.

My Name | Netflix Resmi Sitesi

My Name Konusu

Yoon Ji Woo, lisede okuyan ve arkadaşları tarafından zorbalık gören bir kızdır. Babasının suç örgütünde olduğu öğrenildiği zamandan beri arkadaşları tarafından dışlanmış ve kötü muameleye maruz kalmıştır. Babası ona ulaşmak için sürekli aramaktadır fakat Ji Woo kendisini terk ettiğini düşündüğü için telefonlarını açmamaktadır. Uzun süre aramalarının sonucunda Ji Woo dayanamaz ve telefonu açar. Babası ile duygusal bir konuşma yapar ve babası dayanamayarak Ji Woo’nun yanına gelir. Fakat eve giremeden birisi tarafından öldürülür. Bu kötü ana kapının arkasından şahit olan Ji Woo, babasının ölmesiyle yıkılır.

My Name' Ending: Did Ji Woo Find The Killer? - OtakuKart

Tüm bu olayların sonunda polise giderek babasının katilinin bulunmasını ister. Polisler katilin sadece bir resmine sahip olduğu için yardım etmemişlerdir. Polisten istediği yardımı bulamayan Ji Woo, babasının birlikte çalıştığı suç örgütü arkadaşına gider. Choi Mu Jin adındaki bu adam Ji Woo’yu yeterli görmeyerek o da yardım etmek istememiştir. Yapabileceği tek şeyi yapan Ji Woo, babasının intikamı için sokaklarda katilin yüzü kapalı tek bir resmini her yere asmıştır. O sırada biri bu kişiyi gördüğünü ve para getirirse nerede olduğunu anlatacağını söylemiştir. Adamlar ucunda para olduğu için aslında yalan söylemişlerdir. Ji Woo’ya tuzak kurup onu kaçırmışlardır. Ji Woo, Mu Jin’in en yakın arkadaşının kızı olduğu için onu kurtararak yanına almıştır.

Netflix's 'My Name' Finale K-Drama Recap: Jiwoo and Mujin Standoff | TVLine

Bu olaylardan sonra Ji Woo’nun hayatı tamamen değişmiştir. Mu Jin onu eğitmiştir ve babasını öldürenin bir polis olduğunu söyleyerek onu da polislerin arasına sokmuştur. Burada narkotikçi Jeon Pil Do ile tanışarak birlikte iş yapmışlardır. Jeon Pil Do onun yanında olarak Ji Woo için önemli bir yere sahip oluştur.

 My Name Hakkında

8 bölümden oluşan My Name, hemen bitirebileceğiniz aksiyon dolu bir dizidir. 50 dakikalık bölümlerden bu kadar heyecanlı konuyu izlerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacak ve diziyi çabucak bitireceksiniz.

My Name: Who killed Jiwoo's father Yoon Donghoon and why?

 My Name Karakterleri

Oyuncuların karakterlerini sanki gerçekmiş gibi yaşayarak izleyiciye gösterdiği My Name’de çok iyi işler başarmışlardır. Genel olarak sert karakterlerin ön plana çıktığı bu dizide, karakterler arada eğlenceli yönlerini göstermektedirler.

Get To Know The Characters In K-drama "My Name" - Hype Malaysia

Yoon Ji Woo

Okulda çok fazla zorbalığa uğrayan Yoon Ji Woo, babasının bir suç örgütü için çalıştığını öğrenmiştir. Bu sebeple de babasıyla uzun bir süredir konuşmamaktadır. Bir gün babası ile yüzleşmek için telefonda konuşur ve çok ağır laflar eder. Babası bun dayanamaz ve Yoon Ji Woo’nun yanına gelir. Fakat kızını göremeden biri tarafından öldürülür. Babasını öldüren katili bulup intikamını almak isteyen Ji Woo, babasının katıldığı örgüte katılıp kendini geliştirmiştir. Babasını bir polisin öldürdüğünü öğrenen Ji Woo, polis olup babasının katilini bulmaya çalışmıştır.

My Name | Netflix Resmi Sitesi

Choi Mu Jin

Güney Kore’nin en büyük uyuşturucu ve suç çetesinin başında olan Mu Jin, Ji Woo’nun babasının en iyi arkadaşıdır. Arkadaşının kızı olduğu için Ji Woo’ya sahip çıkar. Ayı zamanda onu polislerin arasına soktuğu için de bir yandan ondan bilgi almaktadır.

ً on Twitter: "Choi Mujin. That's it, that's the tweet. #ParkHeeSoon #MyName https://t.co/sMbxrM4plD" / Twitter

 

Jeon Pil Do

Narkotik bölümünde polislik yapan Pil Do, Ji Woo ile çalışma arkadaşıdır. Kötü bir şekilde tanışan ikili daha sonradan çok iyi bir takım olmuşlardır. Ji Woo’nun kötü zamanında yanında olup onu korumuştur.

Ahn Bo Hyun Admits Missing his 'My Name' Character Jeon Pil Do | KDramaStars

 

Cha Gi Ho

Polis departmanının baş komiseridir. Bu olaylarla bir ilgisi olduğu düşünülmektedir. İşinde başarılı bir polistir ve narkotik bölümünün başlarıdır. Mu Jin’i yıllardır suçüstü yakalamaya çalışmaktadır.

My Name Cast - Kim Sang-ho as Cha Gi-ho - Vague Visages