Paskalya Yumurtası Nasıl Yapılır? Malzemeler ve Tarifi

Bugün sizlere Paskalya yumurtası nasıl yapılır bunu açıklayacağız. Paskalya yumurtalarını seviyorsanız, bu geleneksel tatlıyı nasıl yapacağınızı adım adım öğrenin. Tarif, malzemeler  ve ipuçları.

Paskalya yumurtalarının bu zamanların en büyük favorisi olduğunu biliyoruz . Bu yüzden bugün bu geleneksel tatlının nasıl yapıldığını yılın tarihi ne olursa olsun anlatacağız. El işi yapmayı, yemek yapmayı ve küçüklerle kaliteli zaman geçirmeyi seviyorsanız, bu bir aile olarak yapmak için mükemmel bir aktivitedir.

Okumaya devam edin ve çocuklar için nasıl Paskalya yumurtası yapacağınızı , ihtiyacınız olan malzemeleri, adım adım tarifleri ve onu mükemmel bir tatlı yapmak için gerekli ipuçlarını öğrenin.

Çikolata Kaplı Paskalya Yumurtaları Nasıl Yapılır?

HAZIRLIK

Çikolatayı çok ince kesin ve benmari usulü eritin.

Bir sonraki adım temperleme olacaktır. Bunun için çikolatanın ¾’ü mermerin üzerine dökülmelidir. Daha sonra ince bir çikolata tabakası elde edene kadar yayılmalıdır. Daha sonra her şey bir spatula ile merkezde bir araya getirilmelidir. Çok ince bir tabaka elde edene kadar tezgahın üzerine tekrar gerin.

Her şey, dinlenme halindeki çikolatanın üçüncüsü ile birlikte tencereye iade edilmelidir.

Bu işlem yapıldıktan sonra çikolata kalıplara konulmalı, kenarları kuruyunca ters çevrilerek fazlalıkların çıkması sağlanmalıdır.

Kalıplar buzdolabına gitmelidir.

Şimdi büyük bir sabır ve incelikle kalıptan çıkarma zamanı gelecek, o zaman çikolata, şekerleme, şekerleme vb. ile doldurulmalıdır. Daha sonra mühürlenmeleri gerekir, bunun için kapaklardan birinin kenarlarının biraz eritilmesi önerilir.

Mühürlendikten sonra buzdolabına alınmalı ve tüketilmeden birkaç saat önce çıkarılmalıdır.

İLGİLİ: En Sağlıklı Ekmek Çeşitleri Nelerdir?

paskalya yumurtası tarifi

Paskalya yumurtalarının nasıl yapılacağına geçmeden önce, bu işleme başlamadan önce tüm malzemeleri hazırlamış olmanız önemlidir. Bu tarifi başlatmak için şunlara sahip olmalısınız:

Yumurta kalıpları veya paskalya figürü

Kıl kaybetmeyen iyi durumda fırça

Çikolata, tercihen bir hamur banyosundan

Kraliyet glacesi

Şekerleme

Paskalya yumurtaları nasıl dekore edilir: adım adım

Yapılacak ilk şey çikolatayı kesmek, önemli olan mümkün olduğunca küçük yapılması ve daha sonra bir su banyosunda eritilmesidir. Çok eriyene ve şekli homojen olana kadar karıştırmaya çalışın.

Bir sonraki adım, Paskalya yumurtası kalıplarını doldurmak olacaktır. Bunun için fırçayı kullanmalı ve bir önceki adımda eritmiş olduğunuz çikolata ile doldurmalısınız. Kalıplara çok dikkat edin.

Çikolata kalıbını doldurduğunuz için katılaşması için buzdolabına almalısınız, genel olarak bu süre 15 dakika sürebilir.

Kalıpları buzdolabından çıkarın ve tüm işlemi tekrarlayın.

Bu önceki işlem yapıldıktan sonra, buzdolabından tekrar çıkarabilir ve Paskalya yumurtalarını çok dikkatli bir şekilde açabilirsiniz. Bu, süreçteki kritik an. Çok hassas ve sabırlı olun.

İki yarıyı demonte ederek bunlardan birini şekerle doldurabilirsiniz. Üzerini kapatmak için çikolatanın kenarlarını biraz eriterek bize katılabilirsiniz.

Yumurtayı süslemek ve sevdiğiniz çizimleri yapmak için bir kol üzerinde royal icing veya sıcak çikolata kullanabilirsiniz.

Çikolata temperleme nedir?

Çikolata tavlamadan yapıldığında, kalıplamada kullanılan bir işleme tekniğine atıfta bulunulur. Bunun için çikolata çok küçük parçalar halinde kesilir ve içinde taze kaynamış su bulunan bir tencereye daldırılan bir kaseye konur. Bütün bu işlem ateş kapalıyken yapılır.

Bu ilk aşamadan sonra 3/4 parça mermer tezgah üzerine gerdirilmelidir. Unutulmamalıdır ki, ısındığı için asla metalden yapılmaz ve elde etmek istediğiniz şey, malzemenin soğuğu çikolataya iletebilmesi ve böylece sıcaklığını düşürmesidir.

Çikolatanın gerilmesi ve çok ince bir çikolata tabakasının toparlanması için spatula kullanmak gerekir, bu işlem hazır olunca geri kalanıyla birlikte tencereye geri döndürülmelidir.

Bu tekniğin yaptığı şey, çikolatanın sertliğinin geri gelmesidir çünkü eridiğinde kakao yağı erir ve bu da yapının kaybolmasına neden olur. Ayrıca sonuç, çikolatanın çok daha parlak görünmesini ve kalıpların soyulmasını sağlar.