Güney Kore dizilerinin genel olarak üzerinde durdukları fantastik diziler arasında en beğenilenlerden olan The Legend Of The Blue Sea, 2017 tarihinde yayımlanmaya başlanmıştır. Eşsiz konusu ve karakterleri ile defalarca izlenmiştir. Bu kadar beğeni ile de En İyi Çift Dalında ve Oyunculukta Üstün Mükemmellik adında ödüller almıştır.

Dizi Tanıtımı] Legend Of The Blue Sea | KPOP TÜRK

Two Upcoming Dramas Are In The Big Match!

 

The Legend Of The Blue Sea Konusu

Konusunun ilgi çekiciliği aynı kişilerin farklı zamanlarda yaşamasıdır. Dizinin ilk sahnesi Joseon dönemlerinde geçmektedir. Vali Kim Dam Nyeong denetlemek için bir saraya gelir. Oldukça akılı bir adam olan bu valiye çok önemli bir şeyi gösterirler. Bu bir denizkızıdır. Oldukça az kalan bu varlıklardan birini yakalamanın heyecanı ile valiye denizkızını gösterirler. Bu denizkızının yağını kullanmak isterler. Fakat Kim Nam Dong ilk görüşte ondan etkilenmiştir. Onu yanına almak ister. Vali olduğu için de onu kıramazlar. Kim Nam Dong onu yanına aldıktan sonra özgürlüğü için denize bırakır. Orda ise denizkızının adını öğrenmiştir. Shim Cheong ismindeki bu denizkızı ile artık kaderleri bağlanmıştır.

The Bernel Zone: 'The Legend of the Blue Sea' Works Wonderfully Despite Its Cheesy Romance and Problematic Writing

Bu sahnelerden sonra ise dizi modern dünyada devam etmeye başlar. Bu hayatında Heo Joon Jae annesini arayan bir adamdır.  Annesi küçükken onu bırakıp kaçmıştır ve babası da başka bir kadınla evlenmiştir. Üvey annesi kötü bir kadındır ve onu da kötü bir evlat gibi göstermektedir. Bu davranışlara dayanamayan Heo Joon Jae evden kaçarak annesini aramaya koyulur. Annesini aramak için Jo Nam Do denilen adamla iş birliği yapmış ve ona tüm parasını vermiştir. Fakat o adam Heo Joon Jae’yi dolandırarak kaçmıştır. Heo Joon Jae adamı bulmuştur. Daha sonra arkadaş olarak birlikte dolandırıcılık işine girişmişlerdir. Yıllar boyunca bu işte ustalaşan Heo Joon Jae ve iki arkadaşı artık çok zengin insanları dolandırmaya başlamışlardır. Yeni kurbanları için ise bu sefer İspanya’ya gitmişlerdir.

Bu aralarda ise Shim Cheong aşkını aramak için kilometrelerce deniz yolu kat etmiştir. En sonunda İspanya’da bir kıyıda yolunu durdurmuştur. Burada gizlice Heo Joon Jae’nin evine girerek korktuğu için saklanmıştır. Başta Heo Joon Jae onu evinden kovup uzaklaştırsa da artık Shim Cheong onun yanında kalmaya devam etmiştir. Onu bir restorana götürüp yemek yedirdikten sonra alışveriş merkezinden kıyafet almıştır. Fakat ona ayak bağı olmaması için alışveriş merkezinde beklemesi ve onun yanına tekrar geleceği yalanını söylemiştir. Alışveriş merkezi kapanana kadar onu beklemiştir. Başta gelmemekte kararlı olan Heo Joon Jae dayanamayarak onu yanına almıştır. Bundan sonra da asla ayrılmayarak birbirlerine sahip çıkmışlardır ve kader onları bir araya getirmiştir.

The Legend of the Blue Sea İzle | Türkçe Altyazılı & Dublaj Dizi İzle - yabancidizi.org

 

 The Legend Of The Blue Sea Hakkında

20 bölümden oluşan bu dizinin her bölümü ortalama 70 dakika sürmektedir. Romantik komedi ve fantastik olan bu dizide komik sahnelerin yanın gerçek aşkı da hissedebileceğiniz romantik sahneler bulunmaktadır.

The Legend Of The Blue Sea Karakterleri

Karakterlerin sempatik halleri ve birbirleri ile ilişkilerini izlerken epeyce eğleneceksiniz. Tüm duyguları dibine kadar yaşayabileceğiniz bir dizi olan The Legend Of The Blue Sea’yi sürekli izlemek isteyeceksiniz.

 

Heo Joon Jae

Akıllı ve soğukkanlı bir dolandırıcı olan Heo Joon Jae’nin aslında çocukluğu o kadar da iyi geçmemiştir. Annesi tarafından terk edilmiştir. Babası da başka bir kadınla evlenmiştir. Tüm çocukluğu boyunca da üvey annesinin kendine suç atmasına göz yummuştur. 18 yaşına geldiğinde ise evinden kaçıp annesini bulmaya koyulmuştur. Bu yolda yetenekli bir dolandırıcı olmuştur. İnsanları hipnoz ederek kendi aleyhine kullanmaktadır.    

Seoul, Sarah] Heo Joon-Jae's house. Legend of the Blue Sea. | Korea Dispatch

Shim Cheong

Az kalan denizkızlarından biri olan Shim Cheong, gerçek aşkını bulmak için yollara çıkmıştır. Kilometrelerce deniz yolu kat etmiş ve en sonunda İspanya’da yolunu durdurmuştur. Orada ise hayatının aşkı Heo Joon Jae ile karşılaşmıştır. Bu denizkızının güzelliğinden başka daha önemli özellikleri vardır. Ağladığı zaman gözlerinden inci akmaktadır ve eğer birine karşı güçlü bir bağı varsa karşı tarafla zihinlerinden konuşabilirler.

Watch The Legend Of The Blue Sea episode 16 live online: Heo Chi-hyun to kidnap Shim Cheong? - IBTimes India

Tae Oh

Heo Joon Jae’nin takım arkadaşlarından biridir. Sessiz bir kişiliğe sahiptir. Grupta elektronik işlerden ve heklemelerden sorumludur. Bir aralar Shim Cheong’dan hoşlanmıştır.

Ingat Pemeran Tae Oh di Drama 'The Legend Of Blue Sea'? Ini Deretan Foto Imutnya

Park Moo

Dolandırıcı çetesinin başı sayılır. Kimleri dolandıracaklarını bularak plan yapmaktadır. Başta Heo Joon Jae’yi kandırıp onu da dolandırmıştır. Fakat sonradan çok iyi arkadaş olmuşlardır.

Legend of the Blue Sea: Episode 6 » Dramabeans Korean drama recaps