Son zamanların en iyi dizilerinde olan Nevertheless gençlerin aşk hayatını ve kendi kişiliklerini bulmalarını anlatmaktadır. Tek bir çift üzerinde durulmaksızın dizideki karakterlerin aşk hayatları anlatılmaktadır. Bu yönden de diziyi izlerken her karakterin duygularını ve davranışlarını anlamamıza fırsat verilmiştir. İnsanların duygularının ve kişiliklerinin çok güzel bir şekilde işlendiği bu diziyi soluk izleyeceksiniz.

Nevertheless" Dizisinin Uzun Bir Fragmanı Yayınlandı » Güney Kore Sineması

 

Nevertheless Konusu

Yoo Na Bi üniversite Sanat Fakültesi’nde Heykeltıraşlık Bölümü’nü okuyan çok güzel bir kızdır. Başlarda heykeltıraş sevgilisi ile çok iyi bir ilişkileri olsa da sonralardan bozulmuştur. Onun kendini aldattığını ve eserini ilişkilerindeki özel konulardan esinlenerek yaptığını öğrenir. Bu duruma üzülen ve sinirlenen Na Bi ondan ayrılır ve aşka inancını yitirir. Bir gece barda otururken Park Jae Eon adındaki bir çocukla tanışır.

Nevertheless (TV Series 2021) - IMDb

Park Jae Eon’un garip bir kişiliği vardır. Samimi ve flörtöz bir gençtir ve kızlarla iyi anlaşır. Aşka inanmamaktadır. Kızlarla arasına bir sınır koymaktadır ve o sınırı kimsenin geçmesine izin vermemektedir.  Bu sınırın içine ise Na Bi’yi almak istemiştir. Kelebeklere karşı bir ilgisi vardır. Na Bİ’nin anlamının da kelebek olduğu için oldukça şaşırmıştır ve aralarındaki etkileşimi arttırmıştır. Na Bi o gece çok eğlenmiştir fakat Jae Eon’un başka bir kıza da kendisine davrandığı gibi davrandığını görmüş ve oradan ayrılmıştır.

Yine de 2. Sezon Çıkış Tarihi: Yenilendi mi İptal mi Edildi? - Haberler

Bir gün sınıf arkadaşları ve onların arkadaşları ile takılmayan giden Na Bi’nin karşısına Jae Eon çıkar. İkili aynı okulda okuduklarını anlamışlardır. Na Bi onu göründe çok şaşırmıştır. Bundan sonra artık okul etkinlikleri ile bir araya gelmeye devam edeceklerdir. Böylece aralarındaki romantik çekim de artarak birbirlerine aşık olacaklardır.

 

Nevertheless Hakkında

Netflix’te yayınlanan Nevertheless bir webtoon uyarlamasıdır. 10 bölümden oluşmaktadır. Her bölüm ortalama 70 dakika sürmektedir. Dram, romantik ve gençlik türü dizilerin arasındaki en iyi dizilerden biri sayılmaktadır. Genç oyuncu kadrosu ve farklı konusu ile kendini izlettirmektedir.

Nevertheless: Which Webtoon Netflix's K-Drama Is Based On | CBR

 

 Nevertheless Karakterleri

Her genç karakterin aşk hayatını anlatan bu dizideki karakterlerin her birinin farklı bir kişiliği bulunmaktadır. Oyuncular da bunu seyirciye çok iyi aktarmaktadır. Diziyi izlerken kendinizi karakterlerin yerine koyarak orda olsaydınız siz nasıl kararlar verirdiniz diye ister istemez düşünüyorsunuz.

 

Yu Na Bi

Güzel bir kız olan Na Bi Heykelcilik bölümünde okumaktadır. Eski sevgilisi yüzünden aşka olan inancını kaybetmiştir. Barda Park Jae Eon adındaki bir çocukla tanışmıştır. Aralarında bir etkileşim olmuştur ama Jae Eon kızlarla samimi ve flörtöz olarak takılmaktadır. Fakat Na Bi’nin istediği ilişki böyle değildir. Yine de Park Jae Eon’un aurasına kapılır.

Exclusive: Han So Hee On Portraying Yu Na Bi In 'Nevertheless' | Tatler Asia

 

Park Jae Eon

Gerçek hislerini kimseye açmayan Park Jae Eon, gizli bir kişiliğe sahiptir. İnsanlara ve özellikle kızlara karşı samimi ve arkadaş canlısı görünmektedir fakat insanları umursamamaktadır. İnsanlara karşı sınırları vardır ve onları geçmelerine izin vermemektedir. Na Bi’yle aralarında ilk görüşte bir çekim olmuştur. Kelebeklere karşı takıntısı olan Park Jae Eon, Na Bi ismini duyunca onunla daha çok ilgilenmiştir. Çünkü Na Bi kelebek demektir. Sürekli aynı ortamlarda bulunan bu iki genç zaman geçtikte daha çok birbirine bağlanmışlardır.

Style Yourself with Park Jae Eon (Song Kang) in Nevertheless – MyDaehan 🍂

 

Yoon Seol A

Park Jae Eon’un eski sevgilisidir. Ayrılmalarına rağmen arkadaş kalmışlardır fakat onun hala Jae Eon’ a karşı hisleri vardır ve Na Bi’yi kıskanmaktadır. Jae Eon ile tekrar sevgili olacakalrını düşünüyordur ama Jae Eon Na Bi’den gözünü alamamaktadır. Bu sebeple Na Bi’yi kıskandırmaya çalışmaktadır.

Who is Seol-a in Nevertheless? Why did Jae-Eon pick her up?

 

Yang Do Hyuk

Aşçılık yeteneği ile çok iyi yemekler yapan Do Hyuk, Na Bi’nin çocukluk arkadaşıdır. Küçükken Do Hyuk bulundukları kasabadan ayrılmak zorunda oldukları için Na Bi ile bir daha görüşememiştir. Bir gün Do Hyuk dedesinin restoranını işletmek için Na Bi’nin yaşadığı yere gelir ve uzun süre sonra ilk defa karşılaşırlar. Böylece Dong Hyuk’un Na Bi’ye karşı hisleri tekrar ortaya çıkmıştır.

Chae Jong Hyeop Hakkında Bilmeniz Gereken 10 Şey » Dizisel

 

Oh Bit Na

Na Bi’nin yakın sınıf arkadaşıdır. Erkekler ile eğlencesine birlikte olmaktadır. Eğlenceli bir tiptir. Alkol almayı ve arkadaşları ile eğlenmeyi çok sevmektedir. Nam Gyu Hyun ile aynı sınıfta yakın arkadaşlardır. Birlikte bilgisayar oyunları oynayıp eğlenmektedirler. Fakat bir gece fazla yakınlaşırlar ve birbirlerine karşı bir şeyler hissetmeye başlarlar.

Uživatel ♡ na Twitteru: „#NeverthelessEp2 “im watching nevertheless for the plot.” the plot: https://t.co/kyn4wDknHO“ / Twitter

 

Nam Gyu Hyun

Na Bi’nin sınıf arkadaşıdır. Sessiz bir gençtir fakat arkadaşları ile olmaktan mutludur. Kendi halinde yaşamaktadır fakat bir gecede Bit Na’ya karşı bir şeyler hissetmeye başlar. Bit Na’nın ilişkilerde rahat olması onu rahatsız etse de bu sorunu düşünmemeye çalışmaktadır.

Nevertheless' actor Kim Min Gwi to be edited out of most scenes following his cheating controversy | allkpop

 

Yoon Sol

Na Bi’nin sınıf arkadaşlarından biridir. Nam Gyu ile huyları benzemektedir. Sessiz ve kendi halindedir. Na Bi’ye akıllıca fikirler vermekte ve ona yardım etmektedir. Seo Ji Wan ile küçüklükten beri arkadaştır. Fakat daha sonra fark eder ki ona karşı bir şeyler hissetmektedir.

Lee Ho Jung Reveals Thoughts On Her “Nevertheless” Character And How She Prepared For The Role | Soompi

 

Seo Ji Wan

Erkekler ile görüşmeye çıkmaktan zevk almaktadır ama sevgili yapmaz. Na Bi’nin sınıfındadır ve sınıfın prenses kızıdır. Deli dolu bir kişiliği vardır. Yoon Sol ile küçüklüğünde beri arkadaş olduğu için onu en yakın arkadaşı olarak görmektedir ve hep yanında durmak istemektedir. Fakat o da sonradan anlar ki aslında ondan hoşlanıyordur. Bunu çok sonradan anlar ve bir süre araları bozulmasın diye bunu kendi içinde taşır.

Pin on Pwetty girls